Historia firmy

Historia marki GRAVE, najstarszej prywatnej firmy pogrzebowej w Piotrkowie Trybunalskim i regionie łódzkim, ma swój początek w 1926 roku. Wówczas, w położonym nieopodal Piotrkowa Sulejowie, powstał Zakład Brzozowicz – Ciecierska, zajmujący się produkcją i sprzedażą trumien. Kilka dekad później, w 1985 roku, Henryka Brzozowicz – Ciecierska, ówczesna właścicielka zakładu, postanowiła przejść na emeryturę, a rodzinną „tradycję” przekazała na ręce Arkadiusza i Magdaleny Mijas. W tym samym roku pojawił się pomysł utworzenia firmy na terenie Piotrkowa, będącego w owym czasie stolicą województwa piotrkowskiego. Procedury formalne i obieg dokumentów trwał blisko dwa lata. W końcu w 1987 roku Zakład Pogrzebowy GRAVE MIJAS rozpoczął swoją działalność na piotrkowskim rynku. Siedzibą firmy stał się budynek (a zarazem dom rodziny Mijas) zlokalizowany przy ówczesnej ul. KRN 3, dziś Pasaż Rudowskiego 3.

Początek lat 90. i nowe realia gospodarcze w kraju to okres szybkiego rozwoju firmy. W 1991 roku GRAVE MIJAS rozpoczęła własną produkcję wiązanek oraz projektowanie i druk nekrologów. Kolejny rok istnienia przyniósł zakładowi nowe doświadczenia i nowe obszary działalności. Do 1991 roku jedyną konkurencją dla firmy Arkadiusza i Magdaleny Mijas na terenie Piotrkowa był państwowy zakład pogrzebowy, mieszczący się przy ul. Wojska Polskiego pod numerem 32. We wspomnianym roku zakład ten został przejęty przez firmę GRAVE MIJAS, która dodatkowo otworzyła swoją filię przy ulicy Cmentarnej pod numerem 12. Zakład rodziny Mijas rozpoczął także własną produkcję trumien. Po raz pierwszy również firma dokonała w ramach świadczonych usług sprowadzenia ciała zmarłego zza granicy (tzw. przewóz zagraniczny) oraz zlecenia kremacji w jedynym działającym w owym czasie w Polsce krematorium w Poznaniu.

Historia firmy Grave Mijas s.c. Piotrków Trybunalski

Przez następne lata działalności firma GRAVE MIJAS zyskuje kolejne doświadczenia, w oparciu o zaufanie klientów buduje markę, wypracowuje własne wysokie standardy etyczne świadczonych usług. Prowadzi i doskonali kompleksową organizacją ceremonii pogrzebowych, zarówno wyznaniowych, jak i świeckich, tradycyjnych oraz kremacyjnych. Świadczy usługi pogrzebowe na terenie cmentarzy komunalnych i parafialnych na obszarze Piotrkowa, regionu, a także kraju. Do wachlarza świadczonych usług dopisuje również transport zwłok, w tym międzynarodowy, wykonywany specjalistycznymi dostosowanymi do przewozu zmarłych z zachowaniem międzynarodowych norm sanitarnych. Przewozi prochy i zmarłych z zagranicy do Polski oraz z Polski za granicę.

Koniec ostatniej dekady XX stulecia to dla GRAVE MIJAS czas ważnych inwestycji. Na przełomie lat 1998/1999 rozbudowana zostaje główna siedziba firmy, mieszcząca się przy Pasażu Rudowskiego 3, od 1998 roku firma dysponuje własną chłodnią oraz oficjalnym zezwoleniem na wykonywanie kosmetyki zmarłych.

Nowe stulecie to nowe usługi. Od 2004 roku firma GRAVE MIJAS wykonuje sekcje zwłok na zlecenie prokuratury i szpitala, a od 2013 roku, w oparciu o wygrany przetarg, jest jedynym na terenie Piotrkowa zakładem pogrzebowym działającym na zlecenie prokuratury. We wspomnianym 2013 roku firma, dzięki przeprowadzonej modernizacji chłodni, posiada jako jedyna w Piotrkowie atestowane komory chłodnicze do przechowywania ciał zmarłych, spełniające wszystkie normy unijne.

W 2014 roku firma GRAVE wygrała przetarg na obsługę ceremonii pogrzebowych, zleconych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim.

Podwaliny firmy GRAVE MIJAS stanowi jej personel. To wykwalifikowani pracownicy z wieloletnim doświadczeniem, których znaczna część jest zatrudniona w zakładzie od początku jego istnienia. To oni, na każdym etapie organizacji ceremonii pogrzebowej służą klientom swoją pomocą, wiedzą i zaangażowaniem. To również oni wraz z właścicielami firmy tworzą kolejne lata historii i markę GRAVE MIJAS.